Myslovitz – Peggy Brown

Kolejny post zamieszczam dzięki przeglądowi starych wiadomości na forum. Będzie to druga piosenka zespołu Myslovitz, którą wstawiam na stronę. Tym razem pora na klasyka gatunku, czyli Peggy Brown. Opracowanie na forum dodał LeChU, za co jeszcze raz dziękuję. Piosenka jest całkiem prosta, nie wymaga żadnych chwytów barowych, jedynie podstawowe: e-moll, D-dur, G-dur, C-dur, które przeplatają się we wciąż tej samej kolejności przez cały czas trwania kawałka. Jest to zatem dobry utwór dla najbardziej początkujących. Bicie, które zaproponował LeChU, to 4/4 (dół dół-góra góra-dół-góra). Brzmi ono dobrze, tylko pamiętajcie o tym, by zrobić krótkie zatrzymanie po ostatnim wersie każdej zwrotki. W innym przypadku zgubicie zupełnie rytm i refren zupełnie nie wyjdzie. Starczy jednak gadania, pora na chwyty:

e-moll

D-dur

G-dur

C-dur

Tekst:
Ref: O Peggy Brown, o Peggy Brown e D
Kto ciebie ukochać będzie umiał G C

Jedyne o czym wciąż myślę e D
To ciemnowłosa dziewczyna G C
Choć nie chce dać czego proszę e D
W oddali od siebie mnie trzyma G C
Choć nie chce moich przysiąg e D
Nie słyszy nawet swej dumy, o nie G C

Jej głos jest dla mnie muzyką e D
Pulsuje jak ciche echo G C
Jej twarde białe piersi e D
Mleczniejsze są niż jej mleko G C
Jej suknia z miękkiej tafty e D
Dziś skromnie opuszczona G C

Nocami w samotności e D
Rozpustny sen widziałem G C
Żeśmy w jednym łóżku e D
Spojeni ciało z ciałem G C
Ale tym snem najśmielszym e D
Twej dumy nie urażę, o nie G C

I na zakończenie tradycyjnie oryginał:

Chciałbyś zobaczyć na stronie opracowanie innej piosenki? Napisz o tym na forum!

Gitarowe Koszulki

11 myśli na temat “Myslovitz – Peggy Brown”

 1. Może warto zacząć uczyć czytelników innego bicia lub próbowania grania własnym biciem, bo inaczej każda piosenka robi się taka sama, co jest nudne i trochę brzydkie. :)

 2. Właśnie dawno nie wchodziłem na tą strone ale z tego co patrzylem to wszystkie piosenki są proponowane tym biciem (no prawie wszystkie ktore niegdys patrzylem) a w niektorej liczbie zupelnie ono nie pasuje – przynajmniej mnie. Tak jak w tym wypadku ja gram inaczej, moze to nie najlepsze bicie ale bardziej przypomina ta piosenke: D (mocniejsze z nieco dluzsza przrwa potem szybciej)GDG a potem 3D
  ta koncowka troche nie pasuje, ale nie jest zle. Ale musze przyznac ze portal fajny i opracowania przydatne zwlaszcza w pierwszych miesiacach, zeby nie bylo ze tylko chce skrytykowac.

 3. Wszystko co mówicie to prawda, ale ja nie jestem pro gitarzystą, z trudem łapię F-dur, także nie wymagajcie ode mnie, że będę wymyślał wysublimowane bicia. Większość piosenek gram na jedno kopyto niestety. Nie mam jednak nic przeciwko, by zrobić po dwie-trzy wersje bicia dla pojedynczej piosenki z różnym biciem, ktoś jednak musi to bicie mi podać, tak jak w tym przypadku Spyro.

 4. Janusz, cała sztuka w graniu polega na tym, że nie używa się schematów, tylko po prostu gra. Nie da rady spamiętać schematów do każdej piosenki, którą chcesz zagrać. To trzeba po prostu wyczuć. :)

 5. Ja biję w refrenie e góra dół góra D góra góra góra kto ciebie ukochać… góra dół góra i C dół dół góra dół dół góra dół ,a w zwrotkach góra dół góra / dół dół góra dół 😀

 6. Moim zdaniem wyraźnie słychać w oryginale bicie 3/4 (dgd, dgd)

 7. proponowałabym bicie dół dół dół góra na każdy akord

 8. Ja gram to w biciu 3/4 .
  Jest on nastepujący: dół, dół, góra, dół dół dół dół.
  I jak liczymy sobie: 1 i 2 i 3 i 4 i 5 i 6 i
  To na każdej liczbie od 1-6 bijemy w dół
  a na ‚i’ miedzy liczbami 2 a 3 bijemy w góre :)
  To brzmi o wiele lepiej :)

 9. Super!! Ale nie rozumiem o co chodzi w komentarzach z tym :dół dół góra?(Dopiero się uczę grać na gitarze)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>