Patrz i ucz się! Gra na gitarze – Recenzja

Literatury dla początkujących gitarzystów na rynku jest całe mnóstwo. Prawie każdy Empik, czy większa księgarnia w Waszym mieście będzie miał na półkach co najmniej kilka pozycji. Dziś postaram się przybliżyć Wam jedną z nich, czyli Patrz i ucz się! Gra na gitarze wydawnictwa septem. Książkę dopadłem w księgarni traffic, gdzie kosztowała 49 złotych.

Pierwsze co wywarło na mnie zdecydowanie pozytywne wrażenie do wielość i jakość rysunków oraz fotografii. W żadnym wydawnictwie, z którym spotkałem się wcześniej nie można było znaleźć aż tak wielu ilustracji. Wystarczy spojrzeć na sposób omówienia budowy gitary. W większości opracowań znajdziemy jedno zdjęcie, do którego prowadzi kilka odnośników wyjaśniających kolejne elementy składowe. W tym przypadku jest inaczej, każdy detal został przedstawiony na kolejnym zdjęciu, możemy zatem bliżej przyjrzeć się temu z czego zbudowana jest gitara. Nieprzypadkowo też wykorzystano fotografie różnych gitar, dzięki czemu już na starcie dowiadujemy się, że nie wszystkie gitary są takie same.

Po omówieniu budowy samej gitary autor przedstawia nam prawidłowe sposoby trzymania gitary, oraz wprowadza w dalsze elementy gry, jak akordy czy bicia. Wszystko to poparte zdawkowym, ale wyczerpującym temat tekstem, oraz oczywiście wielką liczbą zdjęć i ilustracji. W odróżnieniu od innych tego typu książek nie znajdziecie tu wielu „przepisów” na granie danych piosenek. Autor nie skupia się na nich i moim zdaniem dobrze, bo takich opracowań jest wiele w internecie, choćby na naszej stronie, a w książce szczególną uwagę skupia na technice gry.

Bardzo ciekawą częścią książki jest ta poświęcona akordom zawieszonym, autor podaje tam wariacje każdego z popularnych chwytów gitarowych oraz podaje nam prosty przepis na to, kiedy należy je stosować. Nie jest jednaj tak, że cała książka poświęcona jest akordom. Opracowanie jest kompletne, więc znajdziecie w nim także wyjaśnienie czym są i jak czytać tabulatury, a także otrzymacie podstawowe informacje dotyczącego tego jak komponować proste melodie.

Po dokładnym przejrzeniu książki mogę zdecydowanie polecić ją wszystkim początkującym gitarzystom, gdyż jest napisana w sposób przystępny i wzbogacona o wiele ilustracji pomagających w zrozumieniu tematu. Jest to też opracowanie kompletne, pozwalające na opanowanie nie tylko podstaw, ale także i bardziej zaawansowanych technik gry.

Patrz i ucz się! Gra na gitarzeKilka informacji o książce:

ilość stron: 304

oprawa: miękka

wydawnictwo: septem

rok wydania: 2009

Zobacz najlepsze oferty ze sklepów internetowych:

Gitarowe Koszulki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>