Tuner gitarowy online

W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam zaprezentować stroik gitarowy online, który pozwoli Wam łatwo i dokładnie nastroić gitarę, a także zastąpi dostępne w internecie programy. Jedyne czego potrzebujecie to mikrofon (na przykład ze słuchawek do skype). Oryginalnie skrypt znajduje się na stronie www.proguitartuner.com, na szczęście udało mi się przekonać jego twórców, by udostępnić go także i w Polsce.

Jak to działa? Podłączcie mikrofon, na początku pojawi się pytanie, czy system może skorzystać z informacji przesyłanych przez mikrofon – oczywiście zaznaczamy tak. To tyle jeśli chodzi o konfigurację. Następnie zaczynając od najcieńszej struny zaczynamy stroić gitarę.

Każda kolejna struna powinna być dostrojona zgodnie z układem:
E (najcieńsza)
B
G
D
A
E (najgrubsza)

Jest to standardowy strój gitary.

Wskazówka pokaże Wam jak blisko żądanego dźwięku jesteście, jednocześnie kółko z symbolem nazwy struny zrobi się zielone, gdy osiągniecie właściwy strój.

The Online Guitar Tuner is copyrighted and developed by proguitartuner.com

Gitarowe Koszulki

22 myśli nt. „Tuner gitarowy online

 1. Rafałciu

  Czy to jest dokładny tuner do gitary klasycznej Hohner HC-06 rozmiar 4/4 bo gram na gitarze i wydaje mi się że nie fałszuje a według tego trzeba nastroic gitare?

 2. Mandziol

  Ja np od 40 minut nie moge zlapac 2 strony wedlug tego stroika

 3. VotosLocos

  A mi wszystko stroi. Przestrajałem gitare a później stroiłem ją na nowo i wszystko cacy.

 4. Alik Kaczyński

  Świetny ten stroik !
  Polecam
  Alik Kaczyński (Kot Jarka)

 5. Gość

  Zostawcie ten stroik idioci ! Naprawcie swój mikrofon stroik elegancko nastrojił mi gitare a wy jesteście fujary i macie mikrofony z biedronki …

 6. Olka

  Bardzo dobrze stroi, oprócz najcieńszej. Czy na pewno powinno być E?

 7. Grubasekpl

  Ten stroik jest kozacki, mi się zepsuł mój ( a raczej bateria mi siadła ) , to znalazłem ten i gitara jest idealnie nastrojona :)

 8. lol

  A mi wszystko stroi. Przestrajałem gitare a później stroiłem ją na nowo i wszystko cacy.Ten stroik jest kozacki, mi się zepsuł mój ( a raczej bateria mi siadła ) , to znalazłem ten i gitara jest idealnie nastrojona :)

 9. lol

  Ten stroik jest kozacki, mi się zepsuł mój ( a raczej bateria mi siadła ) , to znalazłem ten i gitara jest idealnie nastrojona :)jast zajebisty kurwa polecam wszystkim nie wychodzcie na strojcię gwarantyje ze stroik stroji najlepiej na całym świecie

 10. timy

  W moim klasyku strojenie tym tunerem mija się z celem (przynajmniej na początku, gdy jescze nie potrafiłem stroić ze słuchu). Jest kosmicznie niedokładny i nieczytelny. Na windowsa polecam AP Tuner 3.08 (bardzo dobry tuner komputerowy), zaś na linuxa polecam Lingot’a – również bardzo dobry stroik, jest o wiele bardziej precyzyjny od AP Tunera, ale też trudniej się go używa. Ale to akurat kwestia przyzwyczajenia :) Pozdrawiam

 11. Sprite.

  Stroik stroi idealnie problemem jest mikrofon. Ja na dwóch różnych mikrofonach nie mogłem nastroić gitary, rozwiązaniem był kabelek.

 12. Bezik

  Dzięki, naprawdę mi to pomogło :D Gdzieś posiałem mój stroik, a dopiero od niedawna się uczę i nie potrafię jeszcze stroić na słuch. Wreszcie moje granie jakoś brzmi.

 13. Andrezj

  Ten stroik źle mierzy mam stroik własny i pokazuje zupełnie inaczej

 14. Cherie

  Stroik jest dobry, problemem może być (jak już pisali inni) wasz mikrofon albo po prostu robicie coś nie tak… Pozdrawiam :)

 15. Gitarzysta

  wiele osób mówi że nie mogą nastroić gitary nic dziwnego jak nie ma w pomieszczeniu ciszy i spokoju ja jakoś stroję gitarę wg tego stroika i 3 minuty i gitara nastrojona :)

 16. Jej :c

  Mi nie moze nastroic struny A, czy to powinno byc tak, ze A brzmi grubiej od najgrubszej E?

 17. piesek02

  Nie mogę tym nastroić. Nawet jak nie gram i jest cisza to mi lata ten wskaźnik. Nie mam pojęcia o co w nim chodzi.

 18. JanuszLis Autor wpisu

  Prawdopodobnie jest to kwestia mikrofonu. Ja wielokrotnie korzystałem z tego tunera i zawsze stroił idealnie.

 19. coodwasch

  elektryka stroi idealnie mikrofon na kabeku w gitarę i mucha nie siada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>